Vážení rodiče, milé děti,

dovolte nám, abychom Vám stručně představili veslování jako sport spolu s možnostmi, které přináší členství v našem Veslařském klubu Lysá nad Labem.

Veslování je sport silově vytrvalostní. Je jedním z mála sportů, které jsou součástí Olympijských her již od jejich počátku a dodnes věrně reprezentuje ideály těchto her. Poskytuje příležitost pro sportovce při výkonech jak v individuálních, tak v kolektivních disciplinách. Je lehké naučit se základním veslařským dovednostem, ale těžší dosáhnout dokonalosti. Veslování je sport specifický spojením fyzické práce a materiálu v přírodním prostředí. Veslování se člověk neustále učí, vylepšuje techniku a fyzickou kondici. Veslařský klub Lysá nad Labem patří k nejstarším klubům v republice. Vašemu dítěti může poskytnout možnost sportovního vyžití takřka ”za humny”. Areál s veslařskou loděnicí se nalézá mezi chatovou osadou na levém břehu Labe nad mostem.

Přijímáme děti od 10 let a třikrát týdně nabízíme pro kategorie žactva pravidelný trénink pod vedením zkušených trenérů. Je samozřejmé, že se vždy snažíme přizpůsobit trénink individuálním potřebám dítěte. Na trénink je možné docházet i během letních prázdnin. Ke konci prázdnin pořádáme soustředění. Klub velmi významně přispívá na činnost mladých závodníků. Díky tomu jsou finanční náklady rodičů minimální a veslovat může i více dětí z jedné rodiny. Členské příspěvky činí 3 000,- Kč na jeden kalendářní rok. Dalšími náklady může být příspěvek na soustředění (ubytování, strava formou plné penze a doprava) a pořízení závodního dresu. Na trénink dítě potřebuje běžné sportovní oblečení a sportovní obuv vhodnou pro běh. V případě účasti dítěte na závodech klub hradí startovné.

Rádi Vás přivítáme i tehdy, máte-li pochybnosti o vhodnosti tohoto sportu pro Vaše dítě. Jsme připraveni odpovědět na Vaše otázky a nechat dítě nový sport vyzkoušet na suchu i na vodě.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Petr Bříza, předseda klubu 728 828 738

Lenka Zavadilová, trenérka žactva 723 933 837

Martin Céza, trenér dorostu, juniorů a dospělých 608 137 061